Placówka

Krótko o nas

Nasza szkoła powstała we wrześniu 2013 r. jako Niepubliczna Szkoła Podstawowa Ślimaczek. Od 1 września 2014 r. jesteśmy Niepubliczną Szkołą Podstawową im. Marii Montessori.

Jesteśmy kameralną szkołą, nastawioną w tej chwili na potrzeby najmłodszych uczniów.
Ucząc, rozwijamy indywidualny potencjał uczniów, wytyczamy ścieżkę kariery szkolnej, wykorzystując nowoczesne formy kształcenia. Misją naszej szkoły jest również stworzenie inspirującego środowiska, w którym dobre wychowanie i wysoki poziom edukacji przygotują młodych ludzi na wyzwania, jakie stawia przed nimi współczesny świat. Aby temu sprostać, w naszej szkole niektórych przedmiotów: WF, edukacji muzycznej, języka angielskiego i języka niemieckiego, nauczają specjaliści z danej dziedziny. Nauczyciele ci mają doświadczenie w pracy z uczniami młodszych klas szkoły podstawowej. Mamy nadzieję, że dzięki takiemu rozwiązaniu nasi uczniowie lepiej poradzą sobie z przejściem spod skrzydeł swojej ukochanej pani, stawiającej spójne wymagania pod skrzydła nauczycieli przedmiotowców.

W naszej szkole uczniowie zadają więcej pytań niż nauczyciele.

Pragniemy, aby naszych absolwentów cechowała swoboda porozumiewania się w językach obcych oraz gruntowne wykształcenie ogólne. Staramy się rozwinąć w nich zdolność logicznego myślenia, kreatywność, samodzielność, odpowiedzialność, przedsiębiorczość oraz umiejętność współpracy w grupie. W wychowaniu kładziemy szczególny nacisk na zasady savoir-vivre'u oraz obcowanie z kulturą i sztuką.

Naszą misję realizujemy poprzez wspólne działania uczniów, rodziców i nauczycieli. Wysiłek, jaki wkładamy w wychowanie i edukację, daje naszym podopiecznym podstawy do osiągnięcia życiowego sukcesu.