Bezpieczna szkoła to bezpieczne dziecko

Atutem szkoły jest wysokie poczucie bezpieczeństwa uczniów. Budynek szkoły jest półożony na terenie ogrodzonym i wyposażony w monitoring, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Wejscie do szkoły posiada videodomofon, umożliwiający bezpieczny, kontrolowany przepływ osób.

Przynajmniej kilka razy w roku, uczniowie spotykają się z osobami odpowiedzialmymi za bezpieczeństwo innych. Policja, gościła u nas w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" oraz "Bezpieczne wakacje". Spotkania z ratownikami medycznymi mają na celu rozwijanie umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy WOPR-u wpajali naszym uczniom zasady bezpiecznych zabaw w wodzie i nad wodą.

Znakomitą okazją do utwalenia i wprowadzenia w życie zasad bezpieczeństwa w poruszaniu się po ulicy są wszelkie wycieczki szkolne. Szczególnie organizowany przez naszą szkołę Rajd rowerowy z Montessori jest świetną okazją do wykorzystania wiedzy na temat niezbędnego wyposażenia rowerzysty i zasad poruszania się rowerem. Zaopatrzeni w kaski i kamizelki odblaskowe, pokonujemy bezpiecznie kilkukilometrowa trasę.