Język angielski metodą native speaker

Pan Lanre Lasege

poniedziałek-czwartek

kl 1A- 15.15-15.45, kl2A i 2B - 14.30-15.00, 3A-

• Najistotniejszą kwestią jest to, że język angielski towarzyszy nam przy każdej aktywności (mycie zębów, wyjście na plac zabaw, gry planszowe, malowanie, itp.)
  • Niektóre tematy realizujemy podczas gier i zabaw zgadywanych
  • Dzieci mają także okazję biernie chłonąć język, słuchając rozmów nauczycieli w języku angielskim
  • Uczniowie szybko oswoili się z myślą, że zajęcia z Native Speakerem, to nie kolejna lekcja, ale interaktywna forma spędzania czasu wolnego w atmosferze relaksu
  • Zajęcia z Native Speakerem dodają dzieciom pewności siebie w kontakcie z osobą obcojęzyczną

Zajęcia plastyczne

Pani Joanna Hanć

środa - godz. 16.00-17.00

Zajęcia plastyczno-konstrukcyjne, ułożone są pod kątem poznawczym i rozwijającym wyobraźnię dziecka. Pani Joanna chce pokazać uczniom naszej szkoły, że na lekcjach można i należy korzystać z recyklingu. Że wykorzystując  tzw. zbędne materiały, czyli odpady "stworzą" ciekawe i niezwykłe prace. Do tego celu dzieci przynoszą z domu opakowania, zużyte rolki po papierze toaletowym, niepotrzebną pasmanterię, stare klamerki do bielizny, stare płyty CD itp. Przy tej okazji zawsze podkreślana jest waga ekologii oraz pobudzana niesamowita kreatywność uczniów. W trakcie takich zajęć można zobaczyć dzieci na trochę innym polu działania i uzupełnić wiedzę wychowawcy i rodzica o postępach nie tylko w nauce, ale i w tak ważnym, o ile nie najważniejszym, rozwoju emocjonalnym, uczuciowym, a nawet duchowym.

Kółko matematyczne

Pani Zofia Miechowicz

czwartek II i IV tydzień miesiąca,  12:25 - 13.10  klasa 4 i 5

piątek godz. 16.00-16.45 klasy 2A, 3A, 3B

Brydż sportowy

Pani Zofia Miechowicz

czwartek 16.00-16.45 2A, 3A, 3B ,4A 5A

Zajęcia prowadzi Pani Zofia Miechowicz, członek Lubuskiego Związku Brydża Sportowego. Pani jest zawodniczką drugoligowego klubu Grymas Zielona Góra, posiada tytuł Mistrza Wojewódzkiego w Brydżu Sportowym.

"Niektórzy twierdzą, że brydż jest najszlachetniejszą z gier karcianych. Ja ośmielę się posunąć w swojej ocenie tej pięknej gry jeszcze dalej. Brydż nie jest grą karcianą! Choć bez wątpienia jest grą, którą rozgrywa się przy użyciu talii kart. To fascynujący sport umysłowy oraz wciągająca i rozwijająca na zaskakująco wielu polach rozrywka.
Na początkowych zajęciach będziemy „oswajać się” z kartami oraz zdobywać podstawową wiedzę i umiejętności niezbędne do tego, żeby zacząć nimi grać, poznawać ich strukturę, uczyć się tasowania, rozdawania i swobodnego nimi operowania. Kiedy dzieci zdobędą te umiejętności poznają zasady gry w brydża. Nauczą się liczyć i zapamiętywać zagrane karty i opanują podstawy rozgrywki brydżowej. Na tym etapie poznają również zasady partnerstwa brydżowego, nauczą się współdziałania i współodpowiedzialności z partnerem. A wszystko w przyjemnej i atrakcyjnej formie.
Uczestnictwo w zajęciach brydżowych przyniesie cały szereg korzyści na bardzo różnych obszarach.
Rozwinie umiejętność szybkiego i efektywnego uczenia się. Nauczy planowania oraz wychwytywania istoty trudnych problemów. Pozytywnie wpłynie na umiejętność koncentracji.
Wykształci szereg umiejętności matematycznych. Nauczy szybkiego liczenia, logicznego myślenia, oceny szans. Wykształci intuicję probabilistyczną.
Nauczy współpracy z partnerem, współodpowiedzialności oraz szacunku dla partnera i przeciwników.
Rozwinie wyobraźnię oraz umiejętność abstrakcyjnego myślenia."

Karate

Pani Alicja Karwot-Sikora

Poniedziałki i czwartki 16.00-16.45

Zajęcia taneczne

"Kraina tańca"   Pani Malwina Jasińska

Wtorek 15.15-16.00

Zajęcia przygotowujące do szkoły

Pani Małgorzata Kisielowska

2 i 4 czwartek miesiąca - 16.00-16.30

Zapraszamy 6-latków i ich rodziców na nieodpłatne zajęcia adaptacyjne prowadzone przez panią Małgorzatę Kisielowską, wychowawczynię klasy I w Niepublicznej Szkole im. Marii Montessori w Zielonej Górze. Obecnie
Pani Małgosia prowadzi zerówkę szkolną w naszej szkole. Zajęcia będą się odbywały dwa razy w miesiącu -II i IV czwartek miesiąca :
8.03.2018; 22.03.2018; 12.04.2018; 26.04.2018; 10.05.2018; 24.05.2018; 14.06.2018 r.  oraz dwa zajęcia przypominające: 23 i 30.08.2018 r.  Zajęcia prowadzimy w godzinach 16:00-16:45.
Podczas zajęć adaptacyjnych proponujemy przyszłym uczniom różnorodne formy adaptacji:
 zabawy z wykorzystaniem montessoriańskich pomocy dydaktycznych
 karty pracy (matematyczne, polonistyczne, j. angielski),
 zabawy integracyjne,
 zabawy w sali gimnastycznej,
 prace plastyczne,
 zabawy matematyczne,
 gry szkolne (pomagają lepiej poznać budynek szkolny),
 wspólne imprezy okolicznościowe z uczniami naszej szkoły.
 warsztaty tematyczne dla rodziców przyszłych uczniów

Obecnie prowadzimy nabór na zajęcia adaptacyjne, który potrwa do 7 marca 2018 r. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie /68 478 16 81/ lub mailowo: biuro@slimaczek.szkola.pl
Rodzicu skorzystaj z naszej oferty i przygotuj siebie i swoje dziecko do szkoły.

Bystrzak

Wtorki 16.15-17.45

Kraina Przygód

Wtorki 16.15 - 18.15