Konkurs plastyczny "Drogi do Niepodległości"

Gratulujemy Ewie, Amelii i Wiktorowi wyróżnień w konkursie "Drogi do Niepodległości", ich prace zostały wybrane spośród "morza" otrzymanych przez Muzeum w Drzonowie. Szczególne wyróżnienie w tak szczególną Rocznicę 100 Lecia Odzyskania Niepodległości !

ZWYCIĘZCY KONKURSU „TROPICIELE TAJEMNIC”

"Po wielu godzinach dyskusji, rozważań, analiz z wielką radością przedstawiamy Państwu zwycięzców konkursu pt.” Tropiciele tajemnic”, którego celem było zebranie prac plastycznych oraz fotografii ukazujących powiat wschowski ze szczególnym uwzględnieniem: detali architektonicznych ukrytych w bryle, stolarki drewnianej (ozdobne drzwi, okna, balustrady, zwieńczenia balkonów), zdobień, symboli i ukrytych słów/znaczeń, witraży, kafli ceramicznych, zielonej natury miasta lub wsi."

Z dumą prezentujemy zwycięskie prace. Oko młodego artysty, spostrzegawczość, wyobraźnia potwierdza, że nasza mała ojczyzna jest niezwykle cenna i warta uwagi.

Zwycięzcy w kategorii prace plastyczne kl. I-III

I miejsce – Elena Król
II miejsce – Hanna Tomaszewska i Fabian Olejnik
III miejsce – Julia Butrym

XXXII Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych

Wielki sukces !!! Na XXXII Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych we Francji pojechali najlepsi zawodnicy, którzy zajęli najwyższe miejsca w Mistrzostwach Polski zorganizowanych przez Politechnikę Wrocławską w maju br. Zawodnicy pochodzą z miast rozsianych po całej Polsce, reprezentowali miasta: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdańsk, Józefosław, Kalisz, Kanie, Kielce, Krosno Odrzańskie, Oborniki Śląskie, Opole, Poznań, Racibórz, Radom, Szczecin, Zabrze, Zielona Góra i najliczniej Wrocław. Zieloną Górę reprezentował Franciszek Jarczyk, uczeń 5 klasy naszej szkoły. Franek zajął fantastyczne 22 miejsce na 50 uczestników w jego kategorii.
Serdecznie dziękujemy Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbiecie Annie Polak za przychylenie się do naszej prośby o wsparcie finansowe i rzeczowe umożliwiające Frankowi udział w tych prestiżowych zawodach.

Big Ben

Brawa dla naszych uczniów z klas 4A i 5A. Z dumą prezentujemy ich osiągnięcia w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z jęz. angielskiego "Big Ben". Uczeń klasy 4A Franciszek Jarczyk zdobył 5 miejsce w swojej kategorii na 1452 uczestników. W kategorii klas piątych uczennica Klara Babińska zdobyła 9, a Zbigniew Kamrat 11 miejsce na 1164 biorących udział. Jako szkoła zajęliśmy 17 miejsce na 252 szkoły biorące udział a w woj. Lubuskim zajmujemy wysokie - drugie miejsce. BRAWO MY !

Małe Talenciaki

Nasi zerówkowicze uczestniczyli w konkursie "Małe talenciaki" zorganizowanym przez SP 14. Piosenka pt. "Na łące" w wykonaniu Oli, Hani Mai, Filipa i Maksyma z klasy "0" została wyróżniona. Wielkie gratulacje !!!

Magia teatru -lalka teatralna

O godzinie 17.00 w sali Hydro(za)gadka Zielonogórskiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Magia teatru – lalka teatralna”. Gratulujemy Kubie Szczepaniakowi nagrody a Ewie Burzyńskiej i Julii Makowieckiej wyróżnienia w konkursie.