Wyróżnienie w konkursie "Ogród moich marzeń"

Uczennca klasy 2A, Matylda Zezyk,  otrzymała wyróżnienie w konkursie gwiazdkowym, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej ZGKiM, oraz honorowy tytuł "Zielonej Damy" w dowód za wykazanie się wiedzą i dbałością o ochronę środowiska naturalnego człowieka.

Wyróżnienia w konkursie "Jestem widoczny - jetem bezpieczny"

W Filharmonii Zielonogórskiej odbył się finał konkursu plastycznego "Jestem widoczny - jestem bezpieczny". Wśród wyróżnionych znalazły się prace: Zuzanny Szpruty 1B i Maksymiliana Ostapczuka 2A. Maksymilian osobiście odebrał dyplom i gratulacje z rąk Komendanta Miejskiego Policji inspektora Andrzeja Kostki, Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Waldemara Michałowskiego i Prezesa Zarządu Fundacji Bezpieczne Miasto, Piotra Puchały.

Mamy laureatów w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym "Leon"

Jest mi niezmiernie miło powiadomić, iż nasi uczniowie w sposób szczególny udowodnili, ze ich umiejętności językowe są na najwyższym poziomie. W ogólnopolskim konkursie języka angielskiego LEON na 1001 dzieci biorących udział, mamy aż 9 uczniów w pierwszej jedenastce krajowej.

Wyniki konkursu ze sprawności zintegrowanych dla klas II wskazują na równie wysokie noty. Na 905 dzieci biorących udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym LEON, nasi uczniowie zajęli od I do VIII miejsca.
W sprawnościach zitegrowanych w klasie I nasz uczeń Hubert Lipiec zajął I miejsce w Polsce. W edycji zimowej w tej kategorii w naszym kraju udział wzięło 873 uczniów z klas I.

JĘZYK ANGIELSKI

II  MIEJSCE  w kraju wśród klas II zajął  MIKOŁAJ PASZKE z kl. II A
III MIEJSCE  w kraju wśród klas II zajęła HANNA SŁONECKA  z kl. II A
IV MIEJSCE  ex aequo w kraju wśród klas II zajęli EWA WOLNY i KACPER ŁYCZKOWSKI z kl. II A
V MIEJSCE  ex aequo w kraju wśród klas II zajęli  AMELIA BORZEM i ZBIGNIEW KAMRAT z kl. II A
VI MIEJSCE  w kraju wśród klas II zajął MACIEJ ŁUPINA z kl. II A
IX MIEJSCE w kraju wśród klas II zajęła JULIA MAKOWIECKA  z kl. II A
XI MIEJSCE w kraju wśród klas II zajęła EWA BURZYŃSKA  z kl. II A
Naszych uczniów do konkursu przygotował Pan Lanre Lasege.

SPRAWNOŚCI ZINTEGROWANE

I MIEJSCE  w kraju wśród klas I zajął  HUBERT LIPIEC z kl. I A

I  MIEJSCE  w kraju wśród klas II zajęła EWA WOLNY z kl. II A
II MIEJSCE  w kraju wśród klas II zajął  KACPER ŁYCZKOWSKI z kl. II A
III MIEJSCE  w kraju wśród klas II zajęła EWA BURZYŃSKA z kl. II A
IV MIEJSCE  w kraju wśród klas II zajął ZBIGNIEW KAMRAT z kl. II A
V MIEJSCE  w kraju wśród klas II zajął MIKOŁAJ PASZKE z kl. II A
VI MIEJSCE  w kraju wśród klas II zajął MACIEJ ŁUPINA z kl. II A
VII MIEJSCE  w kraju wśród klas II zajęły ex aequo AMELIA BORZEM i JULIA MAKOWIECKA z kl. II A
VIII MIEJSCE  w kraju wśród klas II zajęła HANNA SŁONECKA z kl. II A
Sprawności zintegrowane z naszymi uczniami ćwiczyły mgr Ewa Mierzejewska i mgr Edyta Ignaszewska. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dla naszych uczniów z kl. I - III, było to pierwsze spotkanie z konkursem przedmiotowym. Gratuluję laureatom i ich nauczycielom świetnych wyników i życzę dalszych sukcesów.

Wioletta Pożniak-Bartkowiak
Dyrektor Niepubliczej Szkoły Podstawowej im. Marii Montessori w Zielonej Górze

Certyfikat Muzeum Żydów Polskich

23 października nasi uczniowie wzięli udział w lekcji na żywo na temat "Opowieść o Żydach Polskich".
Lekcję poprowadzili uczniowie gimnazjum, którzy przechadzali się po muzeum POLIN w Warszawie, rozmawiali z ekspertami i przekazywali nam wiedzę na temat kultury żydowskiej.
W lekcji wzięło udział 400 tysięcy uczniów z całej Polski! Była to bardzo ciekawa i nietypowa lekcja, a tematyka zainteresowała naszych uczniów.

Wszyscy, którzy wzięli udział w wirtualnej lekcji otrzymali certyfikaty.

Turniej Szachowy o Puchar Bachusa

Nasz uczeń Kacper zdobył III miejsce w kategorii do lat 8, na III Turnieju Szachowym o Puchar Bachusa.

Janie Pawle II - Kochamy Cię

Nasza uczenica Hanna została wyróżniona w konkursie plastycznym zorganizoawanym przez Katolickie Stowaryszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, pod hasłem: "Janie Pawle II - Kochamy Cię".