Alicja Karwot-Sikora

Karate
Alicja Karwot-Sikora

Medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski, turniejów ogólnopolskich
i międzynarodowych w karate tradycyjnym. Posiadaczka stopnia mistrzowskiego.

Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła już we wczesnym dzieciństwie od uczestnictwa
w treningach karate tradycyjnego, później kick boxingu i siatkówki.

Absolwentka m.in. Uniwersytetu Zielonogórskiego na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie na Wydziale Prawa i Administracji, Polskiej Akademii Sportu oraz wielu kursów doskonalących. Studentka Wyższej Szkoły Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu na kierunku Dietetyka ze specjalnością Dietetyka w Sporcie i Odnowie Biologicznej. Od kilku lat prowadzi własną firmę.

Specjalista ds. Zarządzania Małymi i Średnimi Przedsiębiorstwami, Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Samoobrona, Certyfyfikowany Instruktor Programu Mały Karateka, instruktor w zielonogórskim Klubie Karate NIDAN. Posiada uprawnienia wychowawcy na placówkach kolonijnych i obozach dla dzieci i młodzieży oraz opiekuna wycieczki szkolnej. Żywieniowiec. Czynny wolontariusz w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze.

Prywatnie: żona utytułowanego zawodnika ju- jitsu Macieja Sikory.

Wraz z mężem są zwolennikami aktywnego spędzania wolnego czasu oraz prowadzenia zdrowego stylu życia.

• I A
  • I B