Wioletta Poźniak-Bartkowiak

Dyrektor, nauczyciel dyplomowany
Wioletta Poźniak-Bartkowiak

Dyrektor i współwłaścicielka Niepublicznej Szkoły Postawowej im. Marii Montessori w Zielonej Górze. Dyrektor i współwłaścicielka Niepublicznego Przedszkola "Ślimaczek". Od listopada 2013 r. jest również współwłaścicielką Niepublicznego Żłobka "Ślimaczek". Aktywna nauczycielką wychowania przedszkolnego.
Absolwentka WSP w Zielonej Górze na kierunku wychowanie przedszkolne. Od 1993 r. nauczycielka wychowania przedszkolnego.

Słuchaczka Międzywydziałowego Studium Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Oświatą i Informatyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz studiów podyplomowych przygotowujących do nadzoru pedagogicznego i mierzenia jakości pracy placówek oświatowych Gnieźnieńskiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Menedżerskiej "Millenium". Uczestniczka kursu pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego, a także licznych kursów z zakresu psychologii i pedagogiki. Prowadziła zajęcia ze studentami studiów podyplomowych na Uniwersytecie Zielonogórskim -Plan Daltoński i Pedagogika Marii Montessori.

Pełniła funkcję dyrektora w zielonogórskim przedszkolu nr 9 "Wesołe Nutki", wicedyrektora Zespołu Edukacyjnego nr 2 w Zielonej Górze, wicedyrektora Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza".

Mama dorosłych bliźniaków - Magdy i Macieja.

Człowiek, który wciąż poszukuje, zastanawia się, obala schematy. W ludziach najbardziej ceni życzliwość, w sobie optymizm. Propaguje nowe metody pracy z dziećmi, uwzględniając ich potrzeby i indywidualne predyspozycje. Dba o godność i psychiczne bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Jest autorka programu wychowania dla dzieci przedszkolnych oraz nauczania dla klas I-III "Mały przedsiębiorca". Wiosną uwielbia swój ogród, latem lubi "nic nierobienie", jesienią długie wieczory, spędzane w gronie przyjaciół i rodziny, a zimą narty. Ponadto zaciszne miejsca, dobrą lekturę i ogień w kominku.