mgr Aleksandra Mańkowska

Wychowawca świetlicy, Pedagog szkolny
mgr Aleksandra Mańkowska

Aleksandra Mańkowska – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Pedagogika, specjalność: pedagogika opiekuńcza z terapią, a także Uniwersytetu Zielonogórskiego – Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna.

Pierwsze kroki w zawodzie stawiała jako opiekunka dziecięca w żłobkach i klubach malucha. Zrozumiała wówczas, że w pracy z dziećmi najcenniejsze są autentyczność i spontaniczność. Praca w charakterze nauczyciela wspomagającego w brytyjskiej placówce opiekuńczo-edukacyjnej otworzyła przed nią świat pedagogiki M. Montessori, utwierdziła w przekonaniu, że świat widziany oczami dziecka jest ciekawszy, piękniejszy i zachęcający do ciągłego poznawania. Posiada ponad 4-letnie doświadczenie w pracy z grupą przedszkolną i wczesnoszkolną w normie rozwojowej, a także prowadziła terapię pedagogiczną dzieci z zaburzeniami rozwoju.

Najefektywniej odpoczywa "męcząc się" fizycznie – jazda na rowerze, piesze wycieczki górskie. Uwielbia zapach książek i zapisanych notatek (koniecznie kolorowymi długopisami).