Piżama day

Klasa 6b zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy. W piątek 28.05.2021r. wystarczy przyjść do szkoły w piżamie, kapciach i szlafroku. Przynieście ze sobą również pluszaka, z którym najbardziej lubicie zasypiać. W zamian czeka Was dobra zabawa i wiele niespodzianek.

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty (OSKT) to coroczna akcja Operonu, mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Składa się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Sprawdzonymi i skutecznymi elementami terapeutycznymi zapewniającymi komfort psychiczny w trakcie testu są film z Bratkiem oraz bajka Bratka, podczas oglądania których zawsze jest dużo śmiechu. Uczniowie świetnie się bawią, oglądając te krótkie filmiki, poznając jednocześnie techniki radzenia sobie ze stresem. To niewątpliwie nowe doświadczenie pozwala na nabycie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach niecodziennych, lepszego poznania siebie i zmierzenia się z nowym wyzwaniem. Nasi uczniowie wykorzystają wyniki testu do poznania swoich mocnych i słabych stron. Z zastosowaniem metod oceniania kształtującego otrzymają informację zwrotną na temat tego co już umiem, a czego jeszcze powinienem się nauczyć. Dla rodziców będzie to informacja, jaką wiedzę i umiejętności zdobyło ich dziecko w naszej szkole podczas trzyletniego cyklu nauki. Wiemy, że nauczamy dobrze, więc nie boimy się takiej weryfikacji. Nauczamy w myśl starej zasady, że lepsze od najlepszego jest po prostu dobre. Wyniki uczniów będą jednocześnie wynikami nauczycieli, ponieważ stanowią informację zwrotną, w jaki sposób dobór metod pracy z tą konkretną klasą przełożył się na zdobytą przez nich wiedzę.