Wybory do Samorządu Szkolnego

Rozpoczęliśmy wybory do Samorządu Szkolnego NSP im. Marii Montessori w Zielonej Górze. Uczniowie wybierają swoich przedstawicieli i opiekuna na rok szkolny 2020/2021. Komisja oraz uczniowie wyposażeni w maski, wybrali się do sali - lokalu wyborczego, aby tam oddać swoje głosy.

Koncert dla klas 1-3

Kocert zorganizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe przeniesie nas w krainę Baśni Hansa Christiana Andersena.

Dni Patrona - dzień z Marią Montessori

Maria Montessori urodziła sie 31 sierpnia 1870 roku we Włoszech. Była pierwszą kobietą, która w swojej ojczyźnie ukończyła studia medyczne i otrzymała dyplom lekarza medycyny. Jako zasadę pedagogiczną w stosunku do dzieci wprowadziła swobodę w wyborze materiałów dydaktycznych, dowolność miejsca oraz czasu pracy. Zniosła stosowanie kar i nagród. Głównymi założeniami pedagogiki Montessori są m.in. okresy szczególnej wrażliwości, chłonny umysł, swobodny rozwój, sprzyjające otoczenie, samodzielność oraz umiejętności podejmowania decyzji. Kontakt z naturą pozwala na swobodne dostrzeganie, poznawanie różnorodnych faktur, doświadczanie zmienności, zapachów, dźwięków, co wpływa także na rozwój psychiczny dziecka.