Ogólnopolski Egzamin Ósmoklasisty z języka polskiego

Na egzaminie obowiązuje strój galowy oraz ważna legitymacja szkolna. Uczniowie przynoszą ze sobą długopis z czarnym tuszem. Kategoryczny zakaz wnoszenia telefonów komórkowych i urządzeń elektrycznych. Uczniowie mogą wziąć chusteczki higieniczne i małą wodę - niegazowaną, 500ml, bez etykiety.
Egzaminy rozpoczynają się o godzinie 9:00. Jednak Uczniowie spotykają się w szkole najpóźniej o 8:30.

Podczas egzaminu w razie jakichkolwiek pytań uczeń musi podnieść rękę, wtedy podchodzi członek komisji i rozwiązuje zaistniały problem.
Po skończonym egzaminie można wyjść przed upływem czasu.
Zaleca się, żeby Uczniowie byli wyspani i zjedli lekkie śniadanie ;)
W razie gdyby z różnych przyczyn losowych uczeń nie może przybyć na egzamin, niezwłocznie proszę poinformować szkołę, telefonicznie.