mgr Anna Zarańska

mgr Anna Zarańska

Filolog, logopeda ze specjalizacją wczesnej interwencji terapeutycznej oraz wspomagania rozwoju małego dziecka, terapeuta pedagogiczny.
Absolwentka UZ w Zielonej Górze oraz DSW we Wrocławiu. Uczestniczka kursów i szkoleń prowadzonych przez zespół prof. Jagody Cieczyńskiej, twórczyni tzw. metody krakowskiej, m.in. nauka czytania metodą sekwencyjno-symultaniczną, programowanie języka u dzieci z zaburzeniami komunikacji (m.in. autyzm, afazja, Opóźniony Rozwój Mowy), diagnostyka. Zdobyte wykształcenie  pomogło  pogłębić wiedzę dotyczącą zapobiegania rozwoju patologii u dzieci, a dzięki kompleksowym działaniom medyczno – edukacyjnym pozwoliło na skuteczną profilaktykę.
Kompleksowość podejmowanych działań, to klucz do sukcesu każdej terapii, dlatego podczas budowania indywidualnych programów terapeutycznych kieruje się wiedzą i doświadczeniem  na temat etapów rozwoju dziecka oraz zaburzeń poszczególnych sfer poznawczych. Dzieci uczą się mówić jednocześnie rozwijając się motorycznie i manualnie, rozwijając zabawę, zachowania społeczne i emocje, należy więc wzmacniać harmonijne dorastanie naszych pociech.
Zdobywając kolejne specjalizacje, uczestnicząc w wielu szkoleniach, nauczyła się kiedy i w jaki sposób należy pomóc dzieciom w prawidłowym rozwoju. Będąc mamą dwojga dzieci zdobyła bezcenne doświadczenie w rozumieniu potrzeb, różnorakich obaw, a niekiedy bezradności jaką odczuwają rodzice, gdy u dzieci pojawiają się problemy.

Kl 1A i 1B

Kl 2A