mgr Andrzej Łuczak

nauczyciel historii
mgr Andrzej Łuczak

Nazywam się Andrzej Łuczak , jestem absolwentem 5 letnich studiów magisterskich na kierunku historia na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz 3 letnich studiów licencjackich na kierunku administracja publiczna w dawnej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie. Ponadto ukończyłem 4 letnie studia doktorskie z zakresu historii na zielonogórskim Uniwersytecie . Przygotowywana praca doktorska koncentruje się na historii Romów na ziemiach polskich w XX wieku . Prezes fundacji Dialog i Porozumienie , realizującej projekty edukacyjne , kulturalne i społeczne z różnych źródeł grantowych . Szkoleniowiec , edukator , działający także na niwie społecznej ekspert komisji sejmowej ds., mniejszości narodowych i etnicznych  oraz zastępca członka Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych . Uczestnik i członek zespołu badawczego w międzynarodowym projekcie Dolne Łużyce i południowa cześć województwa lubuskiego krajobraz kulturowy w centrum Europy realizowanym przez UZ i BTU Cottbus .Prywatnie pasjonat szeroko pojętych nauk społecznych i humanistycznych , zapalony kibic sportu żużlowego – zielonogórskiego FALUBAZU , miłośnik podróży i poznawania języków obcych .

VA i VII